Każdy typer pragnie odnosić jak największe zwycięstwa. W praktyce takie nastawienie najczęściej kończy się utratą kapitału, gdyż dużo ważniejsza jest regularność wygranych od poszczególnych zarobków. Jednak oprócz tego innego rodzaju przeszkodę stanowią limity w zakładach bukmacherskich.

Na czym polegają?

LIMITY W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

Nie od dziś wiadomo, że bukmacherzy nie przepadają najmocniej za graczami, którzy wygrywają spore pieniądze. Firmy bukmacherskie nie działają charytatywnie, aby mogły funkcjonować, muszą odnosić zyski. Nastawienie polegające na odnotowywaniu jak najbardziej spektakularnych wygranych nie jest polecane dla żadnego typera, ponieważ w większości przypadków jest to prosta droga do przegranych. Z drugiej strony czasem faktycznie może zdarzyć się takie wydarzenie sportowe, które ze względu na nabyte informacje, często nie do końca ogólnodostępne, wydaje się pewne. Chciałoby się wówczas obstawić sporo pieniędzy na wybrany rezultat wydarzenia. Czy jest to możliwe? Niezupełnie. Przeszkodą będą omawiane w tym miejscu limity w zakładach bukmacherskich. Każdy początkujący typer szybko przekona się, że nawet po zdeponowaniu na konto bukmachera pokaźnej sumy pieniędzy, nie będzie on mógł użyć ich wszystkich do jednego zakładu…

NA CZYM POLEGAJĄ I JAK DZIAŁAJĄ LIMITY W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH?

Limity w zakładach bukmacherskich są niczym innym, jak odgórnie regulowaną stawką maksymalną, jaką można zrealizować w ramach jednego wydarzenia. Nie jest więc możliwe obstawienie gigantycznej kwoty pieniędzy, przykładowo, na rezultat jednego meczu piłkarskiego.
Standardowo wyróżnia się jednak dwa rodzaje limitów w zakładach bukmacherskich. Pierwszy jest limitem globalnym i dotyczy obstawiania na konkretne wydarzenie lub grupę wydarzeń. Tego typu ograniczenia kwotowe obowiązują wszystkich graczy, korzystających z usług danej firmy bukmacherskiej. Powyższy opis tego, czym są i jak działają limity bukmacherskie, dotyczył przede wszystkim tego typu ograniczeń. Niestety, wyodrębnić można też drugi wariant w postaci limitów indywidualnych.

LIMITY INDYWIDUALNE W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

Drugą opcją są właśnie limity indywidualne, które nakładane są na jednego, konkretnego gracza. Oczywiście trudno przypuszczać, aby cała ta procedura była sterowana przez danego pracownika firmy bukmacherskiej. W obliczu postępującej automatyzacji i cyfryzacji takie decyzje podejmują zaprogramowane odpowiednio algorytmy.
Limity indywidualne w zakładach bukmacherskich nakładane są na poszczególnych typerów, głównie ze względu na to, że odnotowują oni zbyt duże zyski (na których bukmacher traci). Oczywiście uzasadnienie przyznania limitu zwykle będzie wskazywało na innego rodzaju przyczyny. Szacuje się, że zdecydowana większość firm bukmacherskich ustawia limity indywidualne dla graczy, którzy osiągają regularne dochody z typowania. W przeciwieństwie do różnych nieprawdziwych mitów tego typu praktyki rzucają bardzo negatywne światło na tę branżę.