Tematyka gier hazardowych wciąż jest tematem specyficznym i delikatnym w Polsce. Dalsze regulacje bynajmniej tego nie zmieniły. Wokół samych zakładów bukmacherskich narosło zresztą mnóstwo mitów. Sprawdzamy, czy są one prawdziwe, czy wymyślone.

MITY ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH – TO JEDNO WIELKIE OSZUSTWO

Obecnie jest tak wiele mitów dotyczących zakładów bukmacherskich, że właściwie trudno odróżnić fikcję od rzeczywistości. Najpopularniejszym i najbardziej ogólnym mitem jest to, że same zakłady bukmacherskie są rodzajem oszustwa. Czy to prawda? Oczywiście nie, chociaż historia zna wyjątki.
Korzystając z legalnej firmy bukmacherskiej działającej w Polsce, legitymującej się odpowiednią licencją i opłacającej podatki w Polsce, nie trzeba się obawiać jakiegokolwiek oszustwa formalnego. Działalność powyższych podmiotów jest w pełni legalna i w sensie formalnoprawnym – bezpieczna.
Kary, ograniczenia i blokady kont stosowane są przez firmy bukmacherskie w sytuacji, gdy użytkownik łamie regulamin, który zaakceptował. Oczywiście znajdą się przypadki firm zagranicznych, które nie działają uczciwie względem swoich klientów.

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE TO PROSTY I SZYBKI SPOSÓB NA FORTUNĘ

Prawdą jest to, że w zakładach bukmacherskich można wygrać krocie. Im wyższy kurs, tym większa wygrana. Tym samym jednak tym niższe prawdopodobieństwo jej uzyskania. Statystyki są nieubłagane – w długim horyzoncie czasowym regularnie zarabia tylko 95% typerów!

KAŻDY NADAJE SIĘ DO TYPOWANIA W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

Zakłady bukmacherskie w pewnym sensie przypominają politykę. Przykładowo, każdy zna się na piłce nożnej. Czy w takim razie każdy nadaje się do typowania? Rzecz jasna odpowiedź na to pytanie jest negatywna. Obstawianie wyników wydarzeń sportowych (zresztą nie tylko sportowych) wymaga przede wszystkim wiedzy. Konieczna jest również znajomość branży i tego, jakie są rodzaje zakładów bukmacherskich, w jaki sposób wyliczane są wysokości kursów i jakie są prawdopodobieństwa na dany scenariusz. Ważną cechą są także zdolności psychiczne, ponieważ to emocje bardzo negatywnie wpływają na powodzenie. Ze względu na to, że typowanie w dużej mierze jest hazardem, należy trzymać się wybranej strategii i nie działać impulsywnie, co nie jest łatwe dla każdego.

WYDARZENIA SPORTOWE SĄ OPŁACANE PRZEZ BUKMACHERÓW

Dawniej spotkania czwartej, trzeciej, a czasem nawet wyższych lig faktycznie pozostawiały wiele do życzenia, jeśli chodzi o uczciwość rezultatu. Obecnie te procedery w Polsce, jak i innych państwach europejskich, są ograniczone do minimum. Stwierdzenie, że dany mecz jest ustawiony, bywa najprostszym sposobem usprawiedliwiania swojej porażki. Znowu jednak nie oznacza to, że takie sytuacje nie mogą się zdarzyć. Jednym z ostatnich bardziej kontrowersyjnych incydentów było chociażby spotkanie w ringu Artura Szpilki z Serhiyem Radczenką.

NOWY CRISTIANO RONALDO TO ZAWSZE DOBRY ZNAK DLA DRUŻYNY, A PRESJA MOTYWUJE ZAWODNIKÓW

Wielu typerów uważa, że pojawienie się w drużynie sportowca najwyższej klasy wpłynie od razu na lepsze wyniki. Nic bardziej mylnego. Zgranie teamu uzyskuje się przez dłuższy czas. Podobnie można powiedzieć o presji, która wbrew popularnym mitom bukmacherskim wcale nie działa statystycznie na korzyść drużyny.