Dla wielu osób sformułowanie „zakład bez ryzyka” wyda się logiczną sprzecznością. Przecież zakłady same w sobie obarczone są ryzykiem! A jednak, pomimo tego, czasem faktycznie można znaleźć sposoby na typowanie pozbawione ryzyka. Na czym to polega i co trzeba wiedzieć?
Całkowite zniesienie ryzyka dostępne jest w przypadku ofert promocyjnych firm bukmacherskich.

Dedykowane są one osobom, które po raz pierwszy zakładają konto. Zakład bez ryzyka to usługa pokroju cashback. W ramach działań marketingowych bukmacher zapewnia wzrost środków z danego zakładu, jeżeli gracz obstawił niewłaściwie. Oznacza to, że bez względu na wybór niczego się nie straci. Niepowodzenie nie skutkuje zainkasowaniem środków, wręcz przeciwnie – gracz z powrotem otrzymuje dokładnie tyle, ile zdecydował się postawić w zakładzie. W normalnych warunkach, nie objętych promocją typu cashback, pieniądze byłyby stracone.

CASHBACK WYMAGA WŁASNEJ INWESTYCJI

Wzięcie udziału w przedstawianego rodzaju promocji bukmacherskiej musi spełnić warunki, które są opisane w regulaminie. W zależności od konkretnej usługi będą się one od siebie różniły. Tradycyjnym sposobem na skorzystanie z promocji jest bycie nowym klientem danej firmy bukmacherskiej, założenie konta na platformie internetowej, a następnie przelanie środków. Wysokość przelewanego kapitału również może się różnić. Cashback wymaga więc własnej inwestycji, co jest kluczowe z marketingowego punktu widzenia. Darmowy zakład cashback bez ryzyka gwarantuje brak możliwości utracenia środków przypadku przegranej – złego wytypowania. Pod względem psychologicznym, mając zresztą już środki wpłacone na konto bukmachera, wielu graczy w takich okolicznościach pragnie spróbować raz jeszcze – czy to z cashback, czy bez, na normalnych warunkach. To właśnie dlatego długoterminowo i w ujęciu zbiorczym firma bukmacherska korzysta na oferowaniu zakładów pozbawionych ryzyka.

OFERTY ZAKŁADÓW BEZ RYZYKA – NA CO NALEŻY UWAŻAĆ?

Zdecydowana większość ofert promocyjnych legalnych bukmacherów w Polsce jest uczciwa. Oczywiście każdorazowo należy zapoznać się z regulaminem danej promocji. Czasem jednak można trafić na propozycję zakładów bez ryzyka, które są skonstruowane w taki sposób, że szansa na wygraną w nich jest właściwie znikoma lub żadna (<1%). Jeżeli cashback przeznaczony jest tylko na zrobienie zakładu na wygraną w meczu, przykładowo, Realu Madryt przeciwko jakiejś drużynie z zupełnego końca stawki, to wiadomo, że korzyści z takiej czynności raczej nie będzie.

CZY WARTO KORZYSTAĆ Z CASHBACK?

Sama możliwość dokonania zakładu bez ryzyka sprawia, że łatwiej przejść przez pierwsze etapy nauki typowania. Na tej płaszczyźnie głosy typerów też są jednak podzielone. Jedni dostrzegają, że nauka powinna odbywać się w 100% realnym środowisku, zakładającym prawdziwe emocje. Z drugiej strony zrobienie pierwszych zakładów bez ryzyka to przecież świetny sposób na chociażby zapoznanie się z kwestiami technicznymi, dotyczącymi składania zleceń.