Początek przygody z obstawianiem wyników sportowych trzeba zacząć od wyboru bukmachera. Następnie warto dokładnie zaznajomić się z dyscypliną, którą chce się typować. Znajomość pewnych niuansów jest kluczowa, jeżeli długoterminowo nie chce się tracić pieniędzy.

JAK OBSTAWIAĆ? PIERWSZE KROKI, CZYLI WYBÓR BUKMACHERA

Typowanie wyników meczy piłkarskich i innych rywalizacji sportowych wymaga skorzystania z usług jakiegoś bukmachera. Firma bukmacherska jest podmiotem przyjmującym zakłady na dane wydarzenia. Zazwyczaj jest to sport, ale nie tylko.
Ten etap wcale nie jest mniej ważny od pozostałych. Wybór uczciwego bukmachera będzie determinował przyszłe wyniki. Dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z ofertą różnych podmiotów. Chociaż mało kto to czyni, poleca się przeczytanie regulaminów i porównanie ich ze sobą. Jak zawsze – diabeł tkwi w szczegółach.
Zdecydowanie się na taką lub inną firmę bukmacherską nie dotyczy tylko warunków gry. Trzeba wybierać pomiędzy bukmacherami naziemnymi (stacjonarnymi) a internetowymi. W przypadku stawiania okazjonalnego z powodzeniem można wybrać pierwszy wariant. Wszelkiego rodzaju inne podejście skłania do skorzystania z usług bukmachera internetowego. Do największych zalet należeć będzie ogromny wybór wydarzeń, które można obstawiać, szybka realizacja, dostęp do typowania na żywo i streamingu z meczy, a także bardziej atrakcyjne stawki kursowe.

STRATEGIA OBSTAWIANIA W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

Istnieje wiele gotowych strategii, z których początkujący typer może skorzystać. Proporcjonalne stawkowanie procentowe może być szczególnie zalecane na początek. Technika polega na doborze zawsze takiej samej wielkości zakładu w ujęciu procentowym. W rezultacie wysokość poszczególnych betów będzie się różniła, ale stosunek procentowy zakładu do kapitału pozostanie identyczny. Nie zaleca się, aby ta relacja przekraczała 5%.
Wiele systemów obstawiania w zakładach bukmacherskich wzięła się z kasyna, czego przykładem będzie system Martingale lub odwrócony Martingale. W pierwszym wariancie należy stawkę na każdy bet podwajać co najmniej dwukrotnie, jeśli poprzednie zagranie okazało się błędne. W drugim modelu działa się podobnie, ale pomnożona stawka ma zastosowanie tylko po wygranych betach.

ZNAJ TO, CO OBSTAWIASZ

Nie ma znaczenia, czy interesujesz się piłką nożną, siatkówką, wyścigami koni czy Counter-Strike. Zawsze należy dokładnie poznać to, co będzie się typowało. Zanim więc zaczniesz typować faktycznie, sprawdź, z jakich drużyn składa się dana liga, jacy zawodnicy wchodzą w skład wybranego zespołu. Określ, czy wybrany klub czekają jakieś zmiany lub już są one realizowane (duży transfer zawodnika, nowy trener). Warto też poznać choć trochę statystykę i zapoznać się z przeszłą historią rozgrywek. Te i wiele innych powyższych porad z pewnością przyczyni się do lepszych wyników. Zawsze należy jednak mieć na uwadze to, że zakłady mają charakter hazardowy i w dużej mierze losowy – nie wszystko można zbadać, nie wszystkie szczegóły można sprawdzić.